KROKODYL na Międzynarodowym Kongresie Jakości Kształcenia

Międzynarodowy Kongres Jakości Kształcenia to nowa inicjatywa zrzeszająca siedem śląskich uczelni wyższych (Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego, Akademię Sztuk Pięknych, Akademię Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Politechnikę Śląską, Śląski Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Śląski). Jej celem jest wymiana doświadczeń i dobrych praktyk mających na celu podnoszenie jakości kształcenia. Pierwszy, inaugurujący cały cykl, kongres odbył się w dniach 16 – 18 listopada 2022, uczestniczyli w nim przedstawiciele uczelni i instytucji wspierających szkolnictwo wyższe z Polski i zagranicy.

Projekt CRODODILE: Cross-disciplinary Academic Offer prezentowany był w trzecim, międzynarodowym dniu kongresu podczas sesji posterowej. Poster przygotowany został przez partnera litewskiego i prezentował nie tylko sam projekt, ale też sposób, w jaki wpisuje się on w filozofię Artes Liberales wcielaną w życie na Uniwersytecie Witolda Wielkiego w Kownie

Powstające w ramach trzeciego rezultatu scenariusze zająć z zakresu równości płci zaprezentowane zostały podczas warsztatów pt. Searching for effectiveness in the inclusion of gender equality into teaching content prowadzonych przez autorki dr Jolantę Klimczak i dr Magdalenę Półtorak.

Uczestnicy kongresu, reprezentujący blisko 20 uczelni z różnych krajów (m. in. z Czech, Słowacji, Litwy, Cypru, Włoch, Turcji, Niderlandów, Hiszpanii, Malty, Francji) mogli zapoznać się ze szczegółami prowadzonych w ramach projektu działań. Proponowany model oferty dydaktycznej spotkał się z dużym zainteresowaniem.

poster kongresu jakości kształcenia