WYDARZENIE UPOWSZECHNIAJĄCE W BUŁGARII

Spotkanie, którego celem była prezentacja głównych założeń projektu CROCODILE i przedyskutowanie wypracowywanych w jego ramach zaleceń dotyczących organizacji szkół letnich odbyło się w formie zdalnej na platformie Zoom. Prof. Madeleine Danova z Uniwersytetu im. Klimenta Ohridskiego w Sofii przedstawiła najważniejsze cele projektu, skupiając się na rezultatach intelektualnych powstających we współpracy z uczelniami partnerskimi.

Przedstawiła szczegółowo rekomendacje wypracowane w ramach rezultatu 2. składające się na kompletny model organizacji szkół letnich. Zespół sofijskiego uniwersytetu podzielił się swoimi doświadczeniami w tym zakresie (w szczególności dobrymi praktykami wypracowanymi przez Wydziały Filologii Klasycznej i Nowożytnej oraz Geologii i Geografii). W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele kilku bułgarskich uczelni.

bulgaria meegting online