Międzynarodowe spotkanie projektowe w Alicante

W dniach 20-21 października na Uniwersytecie w Alicante odbyło się drugie międzynarodowe spotkanie w ramach programu CROCODILE: Cross-disciplinary Academic Offer. W ramach spotkania zaprezentowane zostały różne aktywności i jednostki dydaktyczne gospodarza spotkania, Uniwersytetu w Alicante: Uniwersytet Otwarty, Centrum Kształcenia Ustawicznego, a także bogata oferta szkół letnich. Następnie koordynatorka projektu poprowadziła dyskusję na temat trzech rezultatów powstających w jego ramach: 1. raportu zawierającego rekomendacje na temat międzynarodowej, interdyscyplinarnej oferty dydaktycznej; 2. przewodnika po dobrych praktykach w zakresie organizacji szkół letnich; 3. zestawu scenariuszy wraz z kompletem materiałów dydaktycznych. Ostatnim elementem spotkania było omówienie bieżących kwestii organizacyjnych związanych z realizacją projektu oraz harmonogramu dalszych prac.

Uniwersytet w Alicante reprezentowały: Marian Aleson (dyrektorka Permanent University), Larissa Timofeeva (dyrektorka University Extension Secretariat) i Raquel Huete (dyrektorka Continuous Learning Centre) wraz ze swoimi zespołami. W spotkaniu wzięły również udział przedstawicielki wszystkich uczelni partnerskich projektu: Uniwersytetu Śląskiego (Polska), Uniwersytetu Vytauto Didziojo (Litwa) i Sofijskiego Uniwersytetu Klimenta Ohridskiego (Bułgaria).