O projekcie

Celem projektu jest stworzenie modelu organizacyjnego dydaktyki akademickiej na poziomie międzynarodowym, który pozwoli na zbudowanie oferty edukacyjnej, możliwej do zastosowania w różnych uwarunkowaniach kulturowych, organizacyjnych i prawnych.

W realizację Międzydyscyplinarnej Oferty Akademickiej zaangażowanych jest pięć uniwersytetów (wszyscy są członkami Sojuszu Transform4Europe). Cztery z nich: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider projektu), The Universidad de AlicanteUniwersytet Sofijski i Uniwersytet Vytautas Magnus wspólnie wypracowują trzy rezultaty projektu istotne z punktu widzenia realizacji edukacji akademickiej na poziomie międzynarodowym, a mianowicie:

1. Międzynarodowa uniwersytecka oferta edukacyjna uczelni. Raport i rekomendacje metodyczno-organizacyjne (International University Educational Offer. Report and methodological-organisational recommendations)
  2. Dobre praktyki w realizacji transdyscyplinarnych szkół letnich  (Good practices in the implementation of transdisciplinary summer schools)
  3. Zestaw scenariuszy zajęć z materiałami edukacyjnymi umożliwiającymi realizację Uniwersyteckiej Oferty Edukacyjnej (Set of class scenarios with educational materials enabling the implementation of the University Educational Offer)

Czwarta uczelnia, Saarland University (lider Transtorm4Europe Alliance), jako partner stowarzyszony, ma za zadanie  konsultować wypracowane rezultaty  oraz promować je wśród innych członków sojuszu T4E.

Cel projektu będzie zrealizowany poprzez:

1. wymiana dobrych praktyk w zakresie organizacji nauczania na odległość w wymiarze międzynarodowym i interdyscyplinarnym (w tym organizacja szkół letnich),
  2. przygotowanie raportu zbiorczego zawierającego ramę do ogólnej oferty dydaktycznej oraz rekomendacje prawne, organizacyjne, metodyczne i merytoryczne rozwiązania umożliwiające realizację tej oferty w różnych uczelniach;
  3. opracowanie wzorcowego zbioru rekomendacji dla organizacji transdyscyplinarnych szkół letnich;
  4. przygotowanie zestawu gotowych scenariuszy zajęć i materiałów dydaktycznych jako podstawy do realizację interdyscyplinarnej uniwersyteckiej oferty edukacyjnej;
  5. zacieśnianie współpracy między uczelniami zaangażowanych w projekt.

Projekt pt. Cross-disciplinary Academic Offer

• Realizowany od 01-01-2022 do 01-01-2024 z programu Erasmus + akcja kluczowa 2: Partnerstwa współpracy dla szkolnictwa wyższego.
  • Wartość projektu: 224 704,00 euro.

HARMONOGRAM PROJEKTU

Harmonogram projektu